Παίχτες

2η Αγωνιστική Κ19 Πανσερραϊκός-ΑΕ Καραϊσκάκης 4-1

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Την παρθενική τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα νέων κατέκτησαν τα Λιονταράκια και το έκαναν με εμφατικό τρόπο. Αν και έμειναν πίσω στο στο σκορ στο 20ο λεπτό μετά από λάθος του Μυσιρλή που εκμεταλλεύτηκε ο Κούσης το παιχνίδι από κει και έπειτα ήταν ένας καταιγιστικός μονόλογος. Με τον Whalley να κάνει όργια απ'την δεξιά πλευρά και τον Πέτρου τα ίδια απ'τα αριστερά οι φάσεις διαδέχονταν η μία την άλλη. Ο Πέτρου τελικά άνοιξε το σκορ με πέναλτυ στο 39' και ο ίδιος καθάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ολοκληρώνοντας την ανατροπή. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν συνέχεια του πρώτου και τα Λιοντάρια παρ 'όλες τις αλλάγες η χημεία δεν χάλασε και τα Λιοντάρια διεύρυναν το προβάδισμα τους σε 3-1 με τον Παπαδόπουλο να σκοράρει με όμορφο φάουλ. Η σεμνή τελετή έλαβε τέλος στο 82ο λεπτό με προβολή του Σαρέγκου από σέντρα του Μακούση που ολοκλήρωσε το καρέ τερμάτων.