ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

31η Αγωνιστική Αναγέννηση Καρδίτσας-Πανσερραϊκος 2-1

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Σημαντική εντός έδρας νίκη που την φέρνει ακόμα πιο κοντά στην επίτευξη του στόχου της παραμονής, πέτυχε η Αναγέννηση Καρδίτσας, επιστρέφοντας παράλληλα στα θετικά αποτέλεσματα μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής. Σ΄ένα παιχνίδι το οποίο έγινε σε έναν βαρύ λόγω βροχής αγωνιστικό χώρο, η ομάδα του Γιάννη Μάγγου ξεκίνησε καλύτερα το ματς, κάτι που είχε σαν συνέπεια σε δύο περιπτώσεις να φτάσει κοντά στο γκολ.

Αρχικά στο 15΄ με την κεφαλιά του Μπλέντι, την οποία και απέκρουσε ο Μέλκας και εν συνεχεία στο 31΄ με το γυριστό σουτ του Τζέκου να αποκρούεται από τον τερματοφύλακα μας. Νωρίτερα και πιο συγκεκριμένα στο 19΄ο Κάκκο μετά από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων, βρέθηκε τε α τετ με τον Πρίφτη, το πλασέ του όμως κατέληξε ελάχιστα άουτ. Ότι δεν κατάφεραν να πετύχουν σε εκείνο το χρονικό σημείο του αγώνα τα «λιοντάρια», το πέτυχαν στο 37΄με το πλασέ του Κάκκο, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Θεσσαλοί μπήκαν πιο αποφασισμένα στο παιχνίδι, και κατάφεραν σε διάστημα επτά λεπτών να φέρουν τα πάνω – κάτω στο σκορ. Ο Τσιλούλης στο 52΄ με κεφαλιά έκανε το 1-1, ενώ στο 59΄ ο ίδιος παίκτης με πλασέ έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του ματς.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτη, Καραγιάννης, Τζάνης (46’ Τσιλούλης), Δημόπουλος, Σμίλτος, Ντεμπελέ, Ντάνκουα (46’ Ντιατά), Υφαντής, Τζέκος (71’ Βουκομάνοβιτς), Μπιτέλης, Μπλέντι.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Μέλκας, Ταχματζίδης, Ιωαννίδης (56’ Καψάλης), Παπατζίκος, Βοσκόπουλος (65’ Γιαξής), Φούσου, Γαβριηλίδης, Τσιμίκας, Ρούτσης (17’ Σιάκκας), Κάκκο, Γκούρτσας.