ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

4η Αγωνιστική Απόλλων Λάρισας-Πανσερραϊκός 3-0

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Σε ένα παιχνίδι που τελειώνει 3-0 δεν μπορεί κανείς να πει πολλά πράγματα. Ο Πανσερραϊκος πήγε στην Λάρισα για την αναγέννηση και γυρνάει βαθιά προβληματισμένος ειδικά με την εικόνα του 2ου ημιχρόνου.

Το παιχνίδι ξεκινώντας δεν προμήνυε σε καμία περίπτωση αυτό που θα ακολουθούσε. Ένα πρώτο ημίχρονο αρκετά ισορροπημένο με τον Πανσερραϊκο να κάνει την πρώτη φάση με ένα σουτ του Δούμτσου στο 18' που πέρασε λίγο έξω. Ο Απόλλων απάντησε με μια σέντρα σουτ του Τσιλουλη στο 33' που πήγε να μπερδέψει τον Ρίστιτς και μια κεφαλιά του Σαχινίδη 2 λεπτά αργότερα που πέρασε άουτ.

Το 2ο ημιχρονο ήταν με το ξεκίνημα εφιαλτικό για τα Λιοντάρια καθώς βρέθηκαν με το καλημέρα σχεδόν στο 47' λεπτό πίσω στο σκορ με διαγώνιο σουτ του Τσιλούλη που νίκησε τον Ρίστιτς. Ο Πανσερραϊκός στη συνέχεια πήγε να ισορροπήσει το παιχνίδι και ως ένα σημείο το κατάφερε αλλά κάπου εκεί ήρθε η αποβολή του Φουσού με δεύτερη κίτρινη στο 71' Το 2ο γκολ που ακολούθησε τέσσερα λεπτά αργότερα στο 75' με όμορφο πλασέ του Μαυρία απλά έβαλε ταφόπλακα στα όνειρα των Λιονταριών και ακολούθησε η συντριβή με το τρίτο γκολ από τον Σαχινίδη αυτή τη φορά στο 78' και το σκορ θα μπορούσε να πάρει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις με τις 2 μεγάλες ευκαιρίες που έκανε ο Απόλλωνας στο 81' και στις καθυστερήσεις και απεσόβησε ο Ρίστιτς.

ΣΚΟΡΕΡ: 47′ Τσιλούλης πλασέ, 75′ Μαυριάς πλασέ, 79′ Σαχινίδης σουτ

Απόλλων Λάρισας (Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρας, Κουρτετσιώτης, Παπαζαχαρίας, Ανδρέου Β, Αγροδήμος, Μαυριάς, Διβανές (57′ Ιβανίδης), Σαχινίδης, Τσιλούλης (83′ Σουλίδης), Βουτσιάς (69′ Σάββας).

Πανσερραϊκός (Αμανατίδης): Ρίστιτς, Ιωαννίδης, Τσελεπίδης, Βοσκόπουλος, Τσαμούρης, Φουσού, Παπουτσογιαννόπουλος (66′ Καπτέλι), Τσιμίκας, Πόζογλου, Δούμτσος (66′ Ρούτσης), Γκούρτσας

Διαιτητής: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)
Βοηθοί: Φίλος (Βοιωτίας), Βρούζος (Πιερίας)
Κίτρινες: Αγροδήμος, Τσιλούλης – Παπουτσογιαννόπουλος, Φουσού
Κόκκινες: 71′ Φουσού (2η κιτ)